dimarts, 20 d’octubre de 2020

ELECCIONS A LA PRESIDENCIA DEL C.A.SANT CELONI

 

De comformitat amb l’acord de la junta directiva reunida el 24/09/2020 es convoquen eleccions a la presidència del Club atletisme Sant Celoni .

Les eleccions es duran a terme el 12/12/2020 a les 11 del matí a l’Estadi Municipal d’atletisme .

Les possibles candidatures tenen com a plaç màxim el 22 de noviembre per ser presentades .

Es condició indispensable ser soci de l’entitat per poder optar al càrrec de president i formar part de la junta directiva .

dilluns, 19 d’octubre de 2020

Trofeu Social Tardor 2020

 El Club d'Atletisme Sant Celoni organitza els propers dies 31 d'octubre, 21 de novembre i 8 de desembre el Trofeu Social Tardor 2020, amb el següent programa de proves:

1a Jornada dissabte, 31-10-2020

10:00                                        Llargada Sub 8-10  (M/F)    Disc Sub 14(M/F)        Pilota Sub 12 (M/F)
11:00    80mll Sub 14 M
11:10    80mll Sub 14 F
11:15                                        Llargada Sub 12 (M/F)        Martell Sub 16(M/F)   
11:20    60mll Sub 8 M
11:25    60mll Sub 8 F
11:30    60mll Sub 10M                                                        Perxa Sub14-16(M/F)
11:35    60mll Sub 10F
11:45    60mll Sub 12M
11:50    60mll Sub 12F
12:00  100mll Sub 16M
12:10  100mll Sub 16F

2a Jornada dissabte, 21-11-2020

10:00                                        Alçada Sub 12  (M/F)    Triple Sub 14(M/F)        Pilota Sub 8-10 (M/F)
11:00      400mll Sub 8M
11:05      400mll Sub 8F
11:15    1000mll Sub 10M                                              Llargada Sub 16(M/F)  
11:20    1000mll Sub 10F
11:30    80 m.t. Sub 14M
11:40    80 m.t. Sub 14F
11:45    2000mll Sub 12M                                                                                     Martell Sub 14 (M/F)
12:00    2000mll Sub 12F
12:15    1000mll Sub 16M
12:25    1000mll Sub 16F

3a Jornada dimarts, 8-12-2020

10:30                                        Alçada Sub 8-10  (M/F)    Javelina Sub14(M/F)        Disc Sub 12 (M/F)
11:30    1000mll Sub 14M
11:40    1000mll Sub 14F
11:50      600mll Sub 12M
11:55      600mll Sub 12F
12:00        60mll Sub 8M        Llargada Sub 14 (M/F)
12:05        60mll Sub 8F
12:10        60mll Sub 10M
12:15        60mll Sub 10F
12:25      300mll Sub 16M
12:30      300mll Sub 16F

La realització de les jornades resta condicionada a la evolució de les condicions de prevenció contra la COVID19 i les condicions imposades per les autoritats sanitàries per a la celebració de competicions esportives.

                                                        Reglament 

dissabte, 17 d’octubre de 2020

Campionat d'Espanya Sub 18 Tarragona 17 i 18 Octubre 2020

 El cap de setmana del 17 i 18 d'octubre es celebra a Tarragona el Campionat d'Espanya per a la categoria Sub 18 a l'aire lliure.


100 m.ll.      Pol Casals Anglada      SF   11"47    -2,8         1r     Q 

                                                            F   11"18    -1,0         6è


Altura          Claudi Gomez Altès       F         1,97m    4r    NOU RECORD DEL CLUB!!!

(Foto N.Morist)

Resultats en directe               Streaming RFEA    

Campionat de Catalunya de relleus de promoció. Granollers, 10 octubre 2020

 El dissabte 10 d'octubre va tenir lloc a les pistes de Granollers el Campionat de Catalunya de relleus per a les categories de promoció. Cal destacar la tercera posició, medalla de bronze de l'equip de 4x300 masculí en categoria sub 16


4x60 Sub 10  M     44"63     16ens      M.Ribera-A.Rios-J.Badia-C-Alcobas

4x60 Sub 10  F      43"22      11enes    L.Domenech-F.Gayet-L.Jovellar-M.Pascual

4x60 Sub 12  M     38"23      11ens     L.Jubany-I.Romo-E.Lelievre-A.Alsina

3x600 Sub 12 M  6'09"06      7ens      A.Ledoux-A.Navarro-M.Riera

4x200 Sub 14 M  1'50"21      5ens      P.Gayet-J.Jubany-I.Martínez-P.Morist

4x80 Sub 14  F      47"40     14ens      J.Bourgeois-C.Diaz-C.Jimenez-L.Twose

4x100 Sub 16 M    49"19      5ens      R.Jubany-E.Gordon-M.Casals-D.Coris

4x300 Sub 16 F  2'45"99  BRONZE   R.Jubany-E.Gordon-M.Casals-D.Coris

4x100 Sub 16 F    DQ  RT24.7           N.Marchante-F.Ntutumu-E.Capella-M.Ramos

4x300 Sub 16 F  3'11"53       7es        N.Marchante-N.Montes-E.Capella-M.Planesas


Vídeos:  4x100M   4x100F   4x300M  4x300F

Resultats

divendres, 16 d’octubre de 2020

Campionat de Catalunya absolut Igualada 11 i 12 d'octubre 2020

 Els dies 11 i 12 d'octubre es va disputar a Igualada el Campionat de Catalunya absolut a l'aire lliure, el CA Sant Celoni va participar a la prova de relleus 4x100 femení, obtenint la 3a posició.

CA Sant Celoni     52"02     3eres  BRONZE

A.Barri-C.Molleví-E.Morist-E.Vives


Resultats


diumenge, 4 d’octubre de 2020

Campionat de Catalunya Sub 16 i Sub 10, Lleida 4 d'octubre de 2020

  Aquest diumenge 4 d'octubre es disputa el Campionat de Catalunya a l'Aire Lliure per a les categories Sub 16 i Sub 10, els atletes del Club Atletisme Sant Celoni admesos a les diverses proves són els següents:

Sub 10

60 m.ll.   Fiona Gayet Fernandez         9"89  CAMPIONA CATALUNYA

Resultats Sub 10

Sub 16

300 m.ll.     Roc Jubany Anglada            40"31           9è

Triple          Roc Jubany Anglada            11,96 +2,7   6è

Disc            Martí Casals Anglada           32,46m        5è

                   Roger Cruz Monton              SM

Javelina      Eloi Gordon Moreno             34,62m        5è

1500m.o.    Mireia Planesas Mir              5'39"56        3a

100 m.t.      Núria Marchante Fernandez  23"65 +2,7  12a

Javelina      Núria Marchante Fernandez  26,50m          7a

Resultats Sub 16

   

dissabte, 3 d’octubre de 2020

Campionat de Catalunya Sub 12 i Sub 14. Lleida, 3 d'octubre de 2020

 Aquest dissabte 3 d'octubre es disputa el Campionat de Catalunya a l'Aire Lliure per a les categories Sub 12 i Sub 14, els atletes del Club Atletisme Sant Celoni admesos a les diverses proves són els següents:

Sub 12

Alçada      Angel Navarro Gonzalez        1,08m       6e

60 m.ll.     Laia Mata Anguita                  9"28         9a

600 m.ll    Alias Ledoux Mbore               1'58"07     9e
                 Angel Navarro Gonzalez         1'58"11    10e
                            

600 m.ll.  Laia Mata Anguita                 2'06"16       16a

Pes           Lluc Jubany Anglada             7,13m           5e  

Pilota       Lluc Jubany Anglada             21,83m       11e

Resultats

Sub 14

Alçada     Pol Gayet Fernandez      1,63m          CAMPIÓ CATALUNYA     
                Jan Jubany Anglada       1,50m          5è

Llargada   Pol Gayet Fernandez      NP

80 m.ll,     Ivan Marinez Jorquera   10"19          CAMPIÓ CATALUNYA 

Disc          Jan Jubany Anglada       32,07m        CAMPIÓ CATALUNYA

Martell      Leia Twose Andres        26,77m      4a

150 m.ll.   Ivan Martinez Jorquera  18"74         CAMPIÓ CATALUNYA

diumenge, 27 de setembre de 2020

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 20 I SUB18 26 i 27 - 9 -2020

 Aquest cap de setmana a les pistes d'Igualada s'ha disputat el Campionat de Catalunya a l'aire lliure per a les categories Sub 18 i Sub 20.

Bons resultats per a la participació del CA Sant Celoni amb 2 medalles d'or i dues d'argent.

Sub 18

Berta Rodríguez Recolons                              Javelina (500g)     1a      31,68m

M.Marchante-C.Molleví-E.Morist-E.Vives    4x100                   1es     53"26


Pol Casals Anglada                                          100mll                  2n     11"51

Claudi Gómez Altès                                         Alçada                  2n       1,92m

Marcel Gual Alonso                                         Alçada                  4r        1,84m

Marta Marchante Fernández                            Javelina (500g)     5a       20,38m

Pol Cruells Jimenez                                         Javelina (700g)     6è       39,17m

Sub 20

Irene Garcia Montes                                        Martell (4kg)         7a       30,02m

Marçal Lombarte Sánchez                              Alçada                    8è         1,68m


Podeu consultar els resultats complerts aquí

dijous, 20 d’agost de 2020

INICI TEMPORADA 2020-21

El proper dilluns dia 31 d´agost, donem el tret d´inici a la nova temporada 2020-21, amb totes les normatives de seguretat establertes per les autoritats sanitaries.REGLAMENT CLUB I ESCOLA D´ATLETISME

Temporada 2020-21

 

INSCRIPCIÓ:

Dins la plana web del club hi ha un formulari d'inscripció a l'escola d'atletisme, hi ha dues planes, una per les dades personals i l'altre per la llei de protecció de dades, s'han d'emplenar les dues planes.
Els atletes amb llicència activa per la temporada 2020 només hauran de portar el full de protecció de dades degudament signat.

El termini per realitzar la inscripció serà de l'1 de setembre i 15 d'octubre a la secretaria de l'estadi.
El nombre màxim de places és de 25 per categoria.

En cas de fer la inscripció fora de termini, només s’acceptaran si queden places vacants.

Tindran preferència els alumnes que ja tenien llicència en anteriors temporades.

PAGAMENT:

S’ha de fer un únic pagament d´inscripció, al comptat o mitjançant transferència bancària de 200 €, en el moment de presentar la documentació.

Degut al covid-19, la quota dels alumnes de la temporada anterior es mantindrà en els 175 €.

Una vegada tramitada la llicència la quota d´inscripció no es retornarà.

En cas d’acceptar alguna inscripció fora de termini, aquesta s’ha d’abonar íntegra.

El vestuari es pagarà a part, ja s’indicarà el preu.

BEQUES:

Medalles campionat de Catalunya o rècords de Catalunya (2020): exempt de pagament.

Finalista campionat de Catalunya (2020): 50% quota (100 €). S’entén com a finalista quedar entre els 8 primers en una prova individual o per equips.

Germans que vénen a entrenar: 100€ (sempre un ha de pagar quota íntegra). 

Altres casos a estudiar per la direcció tècnica una vegada proposats.

Les beques només són per tots els atletes que algun membre de la família sigui soci del Club Atletisme Sant Celoni, la resta d´alumnes hauran de pagar la quota íntegra. 

ENTRENAMENTS:

Cal venir amb la roba i el calçat adequats per poder entrenar. Això és xandall/pantaló curt/ malles / sabatilles de córrer.

Des de l’inici de l’entrenament fins a la finalització no es podrà sortir del recinte esportiu que inclou la pista d’atletisme i el camp de futbol de Can Sans, només es podran fer activitats fora del recinte amb l’acompanyament de l’entrenador.

L’inici de l’escola serà el 31/08/2020 fins al 18/12/2020 i del 08/01/2021 fins al 18/06/2021 (en cas d’haver-hi festes locals o setmana santa, ja s’anirà comunicant).

Horaris d’entrenament :

  • Pre-benjamins, SUB-8 (2013-14) – dimecres i divendres, de 18.15 a 19.30
  • Benjamins, SUB10 (2011-12) – dimecres i divendres, de 18.15 a 19.30
  • Alevins, SUB-12 (2009-10) – dimecres i divendres, de 18.15 a 19.30
  • Infantils SUB-14 (2007-08) – dilluns-dimecres-divendres , de 18.15 a 19.30
  • Tecnificació SUB-16 (2005-06) – dilluns-dimecres-dijous, de 18.15 a 19.30 (En aquesta categoria hi poden haver canvis d´horaris segons els tipus d’entrenament, ja es comunicarà als atletes quan es produeixin.
  • Especialització (2004 i anteriors) horari a convenir.

A partir del 01.01.2021 les categories canvien:

  • Sub 8  (2015-14)
  • Sub10 (2013-12)
  • Sub12 (2010-11)
  • Sub14 (2009-08)
  • Sub16 (2007-06)
  • Sub18 (2005-04)
  • Sub20 (2002-03)

La primera setmana de desembre efectuarem els canvis interns dels atletes de segon any.

DISCIPLINA:

Si un atleta és expulsat del grup d’entrenament 3 vegades, se’l farà fora de l’escola d’atletisme. Prèviament es comunicarà als pares.

COMPETICIONS:

Participarem en competicions organitzades per la FCA, l’entrenador comunicarà les competicions amb una antelació de 6-7 dies, si un atleta és convocat per participar en proves d´equips i no pot anar-hi, s’ha de comunicar a l’entrenador el motiu de la no assistència.

Els entrenadors donaran el suport tècnic als atletes a les competicions, en cas que l´entrenador no pugui anar-hi es delegarà en un representant (mare, pare o delegat) però són els pares els qui han de portar als atletes a les competicions. En cas que un atleta hagi d’anar amb l’entrenador o delegat haurà d’omplir un formulari d’autorització.

COMUNICACIÓ:

El club fa els seus comunicats a través de: web, e-mail, telèfon mòbil o WhatsApp.

PROTOCOL COVID19.

Aquestes normes preventives estan establertes seguint les recomanacions i indicacions de les autoritats sanitàries.

  •  L’activitat dins la instal·lació és a porta tancada, no poden assistir ni pares ni públic.
  • Hi haurà una porta d’accés i una altra de sortida.
  • Els alumnes han d’arribar entre 5’ i 10’ abans per confirmar assistència al registre d´entrada, i dirigir-se al punt d´espera assignat a la seva categoria.
  • S’ha de portar el full de declaració responsable.
  • La mascareta no és necessària durant l’activitat física.
  • No es podran fer servir els vestidors, solament el WC i una sola persona al mateix temps (amb mascareta).
  • Cada grup disposarà d’un lloc diferent per dipositar els estris.

 

LA INSCRIPCIÓ A L’ESCOLA SIGNIFICA L’ACCEPTACIÓ D’AQUEST REGLAMENT


Direcció Tècnica

C.A. SANT CELONI


dimarts, 9 de juny de 2020

TORNEM ALS ENTRENAMENTS

Coincidint amb la fase nº 2 de la desescalada a partir del proper dimecres dia-10 tots els atletes federats tornarem a l´entrenament, amb totes les mesures de seguretat que ens han marcat les autoritats, i sempre amb cita previa, ja que aquests es faran a porta tancada.Per qualsevol dubte possar-se amb contacte amb la direcció del C.A.Sant Celoni.

dimecres, 25 de març de 2020

CONTINUA EL CONFINAMENT


#JOEMQUEDOACASA!




ES PRORROGA EL CONFINAMENT

S'ha prorrogat la situació d'estat d'alarma decretada per RD463/2020 el 13-3-2020 i amb això també es prorroga la situació de confinament domiciliari de tota la població, les restriccions a la mobilitat i la suspensió de qualsevol activitat esportiva o a l'aire lliure.

Totes les instal·lacions esportives municipals romanen tancades fins a nou avís.

Recordem la necessitat de seguir les indicacions de les autoritats sanitàries i quedar-se a casa complint estrictament el confinament, no feu trampes!.

Es poden seguir els esdeveniments pels mitjans de comunicació i fons oficials: 

Govern Espanya

Generalitat de Catalunya

Ajuntament de Sant Celoni

Comunicat FCA

dissabte, 14 de març de 2020




INFORMACIÓ COVID-19


Davant la situació sanitària actual i d'acord amb les recomanacions, instruccions i ordres de les autoritats competents queden anul·lades les activitats de l'escola d'atletisme a partir del divendres 13 de març i durant un mínim de 15 dies que es poden ampliar en funció de la evolució epidemiològica.

Així mateix recordem que les instal·lacions esportives municipals romandran tancades durant al menys 15 dies i fins a nou avís.

Recordem la necessitat de seguir les indicacions de la Generalitat de Catalunya o del Govern de l'Estat d'acord amb les seves competències.


Recomanem seguir els esdeveniments pels mitjans de comunicació i fons oficials: 

Govern Espanya

Generalitat de Catalunya

Ajuntament de Sant Celoni

Comunicat FCA

dilluns, 9 de març de 2020

Excel·lents resultats dels atletes del CA Sant Celoni

Aquest cap de setmana s'han disputat els Campionats de Catalunya Sub 14, Sub 16 i Sub 20, i el Campionat d'Espanya Sub 18, en pista coberta. Els resultats dels atletes participants per part del CA Sant Celoni només es poden qualificar de molt bons:


Campionat de Catalunya Sub 14    Sabadell 7-3-2020

60 m.ll.     Pol Gayet Fernandez            8"31

Alçada      Jan Jubany Anglada         1,54m     1er MEDALLA D'OR!
                  Pol Gayet Fernandez          1,41m     4r

4x200       P.Gayet-J.Jubany-I.Martínez-P.Morist       1'55"21   6ens


Campionat de Catalunya Sub 20    Sabadell  7-3-2020

Alçada      Marçal Lombarte Sanchez    1,73m     8è

60 m.ll      Aina Barri Paituví                 8"03      q
                                                                7"98      5a

200m.ll.    Aina Barri Paituví               26"34      Q
                                                              25"94      4a

Campionat d'Espanya Sub 18      Valencia    7 i 8-3-2020

60 m.ll      Claudia Mollevi Fernandez   8"01    Elim.
60 m.ll.     Pol Casals Anglada             7"16      q
                                                                7"14      Q
                                                                7"12      3er MEDALLA DE BRONZE



Alçada      Claudi Gómez Altés              1,84m     9è
                 Marcel Gual Alonso              1,79m   18è

Campionat de Catalunya Sub 16     Sabadell 8-3-2020

60 m.ll     David Coris Cobos                 7"65

600 m.ll   Alain Cullell Martínez            1'33"83

Triple      David Coris Cobos                 12,26m   
                Roc Jubany Anglada              12,09m   

1000 m    Mireia Planesas Mir               3'06"89    4a

60 m.t.     Núria Marchante Fernández   9"79     

dilluns, 2 de març de 2020

Molt bons resultats dels atletes del CA Sant Celoni

Aquest cap de setmana s'han disputat diverses competicions referides als Campionats de Catalunya en pista coberta per a diverses categories:

Prèvia Campionat Catalunya Sub 14 en pista coberta

El dissabte 29 de febrer va tenir lloc la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub 14, on van participar diversos atletes que es van classificar per a la jornada final en tres proves:

60 m.ll.     Pol Gayet          8"22     qualificat
Alçada      Jan Jubany        1'53m   qualificat
                 Pol Gayet          1'50m   qualificat
60 m.t.      Judith Burgeois 11"80

Resultats

Campionat Catalunya Sub 18 en pista coberta

El diumenge 1 de març es va disputar el Campionat de Catalunya Sub 18, amb un total de quatre medalles: 1 d'or, dues d'argent i 1 de bronze, així com una posició finalista.

60 m.ll.     Pol Casals             7"11      qualificat per a la final
                                               7"06      1r MEDALLA D'OR

200 m.ll.   Pol Casals           23"02    qualificat per a la final
                                             23"02    2n MEDALLA D'ARGENT

Alçada      Claudi Gomez     1'87m   2n MEDALLA D'ARGENT
                 Marcel Gual        1'84m   3r  MEDALLA DE BRONZE

60 m.ll     Elia Morist             8"49
                Claudia Molleví     7"99    qualificada per a la final
                                               8"03    8a

Resultats

Control en pista a l'aire lliure. Palafrugell 29-2-2020

En un control a l'aire lliure a Palafrugell i en unes condicions de vent molt fort que en ocasions passava dels 10m/seg van participar diversos atletes del CA Sant Celoni:

60 m.ll     David Coris            7"82  v = -2.8
                Martí Casals           8"67  v = -4.0

600 m.ll   Alain Cullell           1'38"11
                Mireia Planesas      1'46"31

800 m.ll.  Victor Coris            2'08"28

60 m.t.     Núria Marchante    10"54  v = -4.3

Llargada  David Coris              5'43m  v = + 8.3
                Martí Casals              xxx
                Núria Marchante      4'59m   v = + 3.8

Pes 4kg   Martí Casals             9'69m
                Roger Cruz              8'63m 

Pes          Marçal Cruz             8'31m 
Resultats


dimarts, 25 de febrer de 2020

Bons resultats dels atletes del CA Sant Celoni

Aquesta setmana atletes del CA Sant Celoni han participat a diverses competicions amb molt bons resultats:

Miting Internacional Catalunya en Pista Coberta       Sabadell 19-2-2020

La Claudia i l'Aina van participar a la prova de 60mll d'aquesta competició:

Aina Barri              8"07
Claudia Molleví     8"11

23è Cros de Canet de Mar       22-2-2020

L'Angel Navarro va assolir una molt bona 2a posició en la prova Sub 12 masculí d'aquest cros que tancava el circuit maresmenc de cros.

Control Sub 16 - Sub 18 en pista coberta             Sabadell 22-2-2020

60 m.ll.        Pol Casals            7"21
                    Claudi Gomez      7"57
                    Núria Marchante  8"68

200 m.ll.      Pol Casals            23"09

600 m.ll       Alain Cullell        1'33"00
                    Mireia Planesas    1'45"25

Llargada     Claudi Gomez       5'84m

400 m.ll.     Laura Garcia         1'08"15

60 m.t.        Núria Marchante   10"14

Control Absolut en pista coberta                       Sabadell 22-2-2020

1500 m.ll.   Victor Coris          4'20"65

60 m.ll.       Claudi Molleví      8"05
                                                  7"97
                   Aina Barri              8"06

400 m.ll     Etna Vives              1'07"60

Llargada    Claudia Molleví      4,93m

Control Sub 10-12-14                                        L'Hospitalet   22-2-2020

60 m.t.      Pol Morist                13"0-

Triple        Pol Morist                8,09m
                  Clara Diaz               7,56m

60 m.ll      Clara Diaz                 9"4-
                 Sitina Oliveras         10"5-

1000mll    Martina Guri            4'00"9-

Disc          Martina Guri            14,80m

Campionat d'Espanya de llançaments master d'hivern        Zuera     23-2-2020

Martell                   Marçal Cruz            41,36m     2n

Martell pessant      Marçal Cruz            12,45m      1r

Campionat de Catalunya Master en pista coberta                Sabadell     23-2-2020

1500mll                Francesc Fauria        4'57"88       

3000mll                Xavier Diaz              10'11"12     

Alçada                  Andreu Gomez         1,42m          1r

dimarts, 18 de febrer de 2020

Resultats de les competicions del cap de setmana del 15 i 16 de febrer

Molt bons resultats a les competicions del cap de setmana del 15 i 16 de febrer!

FOTOS:
Jordi
Núria
Jaume

Campionat de Catalunya de 4x200 Sub14 en Pista Coberta

4x200m MASC. PC. 1:55.24
Pol Gayet Fernandez
Jan Jubany Anglada
Pol Morist Martinez
Ivan Martinez Jorquera

4x200m FEM. PC. 2:11.59
Judith Bourgeois Ramos
Clara Diaz Barbancho
Bel Ametller Montsant
Leia Twose Andres

Campionat de Catalunya de 4x400 Sub18 en Pista Coberta

4x400m MAS. PC 3:36.19 q SF - 3:38.11 Final 4rt
Pol Casals Anglada
Claudi Gomez Altes
Marcel Gual Alonso
Bernat Pons Miro

4x400m FEM. PC 4:32.40
Laura Garcia Esteban
Claudia Jordan Roura
Marta Marchante Fernandez
Etna Vives Camps

Campionat de Catalunya de 4x300 Sub16 en Pista Coberta
4x300 MAS PC 2:45.49
David Coris Cobos
Alain Cullell Martinez
Roc Jubany Anglada
Jan Vela Riera

4x300 FEM PC 3:09.19
Nuria Marchante Fernandez
Nuria Montes Martinez
Mireia Planesas Mir
Martina Ramos Bonet

Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta

60m SUB12 MASC. PC
Alias Ledoux Mbore. 9.18

60m SUB14 MASC. PC
Ivan Martinez Jorquera. 8.15
Pol Gayet Fernandez. 8.31

600m SUB12 MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 1:56.17
Alias Ledoux Mbore. 1:58.16

Altura SUB12 MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 1.27

Altura SUB14 MASC. PC
Pol Gayet Fernandez. 1.50
Jan Jubany Anglada. 1.44

Peso (2kg) SUB12 MASC. PC
Lluc Jubany Anglada. 6.94

60m SUB10 FEM. PC
Fiona Gayet Fernandez 9.89 2a

1.000m SUB12 FEM. PC
Laia Mata Anguita. 3:43.25

Control Sub 16 i Sub18 en pista coberta

Alçada SUB18 MASC. PC
Claudi Gomez Altes. 1.87
Marcel Gual Alonso. 1.78

Triple Salt SUB16 MASC. PC
Roc Jubany Anglada. 11.62

1.000m SUB16 FEM. PC
Mireia Planesas Mir. 3:16.56

dimarts, 11 de febrer de 2020

Cap de setmana del 8 i 9 de febrer de 2020

Adjuntem els resultats de les competicions del cap de setmana del 8 i 9 de febrer


Campionat de Catalunya Sub16 de Proves Combinades en Pista Coberta

David Coris Cobos. 2. 699 - 7.75/5.32/8.13/1.60/11.79/3:14.64
RESULTATS

44è Campionat de Catalunya Absolut en Pista Coberta (-3.000 m.ll.)
Claudia Mollevi Fernandez    8.10
 Aina Barri Paituvi   8.08
RESULTATS

3r Campionat de Catalunya de Llançaments d'Hivern - MÀSTER
Disc Vet. MAS. 45-49
Marçal Cruz Marti   33.14 (plata)
Javelina Vet. MAS. 45-49
Marçal Cruz Marti  28.97 (4rt)
Martell Vet. MAS. 45-49
Marçal Cruz Marti  40.78 (or) 
Martell Pesat Vet. MAS. AL 45-49
Marçal Cruz Marti  12.43 (or)
RESULTATS

10è Trofeu Sabadell d'atletisme en Pista Coberta- 7è Memorial Natàlia Amiel
60m vallas SUB12 (0,50) MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 11.46
Altura SUB12 MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 1.25
Longitud SUB14 MASC. PC
Pol Gayet Fernandez. 4.39
Pol Morist Martinez. 3.69
60m SUB12 FEM. PC
Laia Mata Anguita. 9.72
1.000m SUB12 FEM. PC
Laia Mata Anguita. 3:52.27
60m vallas SUB14 (0,762) FEM. PC
Judith Bourgeois Ramos. 11.70
RESULTATS

2020 CROSS MATARO
SUB16 F
23 / PLANESAS MIR, MIREIA  / 0:11.10
SUB16 M
16 / CULLELL MARTINEZ, ALAIN / 0:15:30
SUB18 M 
53 / ACACIO ROJO, / 0:20:25 
SUB12 F
69 /MATA ANGUITA, LAIA / 0:07:20
120 / MIGOYA OTERO, IVET CL 92284 CA Sant Celoni 0:08:00
141 / RAMIREZ ESPAÑA, ABRIL CL 85493 CA Sant Celoni 0:08:22
SUB12 M
9 / NAVARRO GONZALEZ, ANGEL / 0:06:05
55 / RIERA PASTELLS, MARÇAL / 0:06:39
123 / LELIEVRE PINO, ELOUAN / 0:07:22
149 / ROMO MARTI, IKER CL 96789 CA Sant Celoni 0:07:49
168 / MONTSANT RIBATALLADA, ROC CL 1041 CA Sant Celoni 0:08:14
RESULTATS

dimecres, 5 de febrer de 2020

Cap de setmana de l'1 i 2 de febrer de 2020

Aquest cap de setmana  atletes del CA Sant Celoni han participat a les següents competicions:

Control Sub 20-18 en pista coberta. Sabadell

60m MASC. PC

Angel Crespo Lopez 7.61
Claudi Gomez Altes    7.51
Pau Lopez Oller 8.19
Jofre Manso Arder 8.31

400m MASC. PC

Pau Lopez Oller 59.54
Jofre Manso Arder 1:01.08

1.500m MASC. PC

Bernat Pons Miro 4:42.12

Pes (5kg) MASC. PC

 Claudi Gómez Altes 10.30

60m FEM. PC

Aina Barri Paituvi 8.16
Etna Vives Camps 8.66

Resultats

Control Absolut en pista coberta (7a Jornada)

60m MASC. PC

Pol Casals Anglada. 7.29

Alçada MASC. PC

Claudi Gomez Altes. 1.82

60m FEM. PC

Claudia Mollevi Fernandez. 8.06(sf) - 8.01 (final)
Aina Barri Paituvi. 8.13
Etna Vives Camps. 8.60

200m FEM. PC

Aina Barri Paituvi. 26.68
Etna Vives Camps. 28.68

Llargada SUB18 FEM. PC

Claudia Mollevi Fernandez 5.05

Resultats

Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (7è Memorial Natàlia Amiel)

Fotos Nuria
Fotos Diana

400m SUB10 MASC. PC

Ton Jubany Muñoz. 1:42.58
Alvaro Rios Lombardo. 1:33.35
Marcel Ribera Del Rio. 1:35.21
Jordi Badia Muntasell. 1:31.41
Cesc Alcobas Crespi. 1.33.09
Oriol Twose Andrs. 1:46.94
Pol Rubio Del Moral. 1:48.45

600m SUB12 MASC. PC

Angel Navarro Gonzalez. 2:00.39
Marçal Riera Pastells. 2:17.73
Alias Ledoux Mbore. 1:58.37

600m SUB14 MASC. PC

Arnau Alcobas Crespi. 2:04.12

Altura SUB14 MASC. PC

Pol Gayet Fernandez. 1.51
Jan Jubany Anglad. 1.45
Pol Morist Martinez. 1.20

Longitud SUB12 MASC. PC

Arnau Alsina Pujals. 3.00

Longitud SUB10 MASC. PC

Jordi Badia Muntasell. 2.48
Ton Jubany Muñoz. 2.36
Cesc Alcobas Crespi. 2.35
Marcel Ribera Del Rio. 2.24
Alvaro Rios Lombardo. 2.13
Oriol Twose Andres. 2.02
Pol Rubio Del Moral. 2.02

Peso (2kg) SUB12 MASC. PC

Lluc Jubany Anglada. 6.03

4x200m SUB12 MASC. PC

Alias Ledoux Mbore
Marçal Riera Pastells
Angel Navarro Gonzalez
Lluc Jubany Anglada
2:17.32

4x200m SUB10 MASC. PC

Ton Jubany Muñoz
Oriol Twose Andres
Pol Rubio Del Moral
Mario Sanchez Aparicio
3:05.91

Cesc Alcobas Crespi
Jordi Badia Muntasell
Marcel Ribera Del Rio
Alvaro Rios Lombardo
2:46.85

400m SUB10 FEM. PC

Laia Domenech Juanhuix. 1:36.18
Martina Pascual Costa. 1:30.18
Fiona Gayet Fernandez 1:21.57

600m SUB12 FEM. PC

Laia Mata Anguita. 2:03.94
Avril Antich Serrano. 2:27.89
Ivet Migoya Otero. 2:31.31

600m SUB14 FEM. PC

Clara Diaz Barbancho. 2:08.71

4x200m SUB12 FEM. PC

Laia Mata Anguita
Avril Antich Serrano
Mar Pujals Gonzalez
Marta Egea Garcia
2:29.37

4x200m SUB10 FEM. PC

Fiona Gayet Fernandez

Resultats

4r Cros de Pineda de Mar

Resultats

34a Mitja Marató de Granollers

 Resultats

46e CROSS LOCAL

El passat dia 26 de Gener es va cel.lebrar el 46e Cross local,prova reservada a atletes locals,socis i simpatitzats.  Amb una gran participacio d'atletes del C. Atletisme  Sant Celoni,  aprofitant  l'esdeveniment per fer presentacio dels atletes per la temporada 2020. El campio absolut en categoria masculina va estar el Victor Coris i en categoria femenina la Louise Brown.

fotos

Núria Morist
Diana Tubau


RESULTATS 46e CROSS LOCAL
SANT CELONI  26.01.2020
SUB.8 masculi (PREBENJAMI ) 480m
1 Iñigo Orgaz  Romo 1´49
2 Pau Giro Guijarro 1´53
3 Josep  Badia Muntasell 1´56
4 Pol Codina Medina 2´01
5 Sergi Trujillo Pastells 2´06
6 Bernat Fradera Grau 2´09
7 Adria Marti Pons 2´09
8 Marti Pages Sicart 2´13
9 ibai Romo Pla 2´32
SUB.10 femeni (BENJAMI ) 720m
1 Martina Pascual Costa 2´47
2 Fiona Gayet Fernandez 2´49
3 Anna Rios Lombardo 2´54
4 Laira Jovellar Hidalgo 2´55
5 Laia Domenech Juanhuix 3´06
6 Arlet Teres Labrid 3´16
7 Iria Romo Pla 3´22
SUB.10 masculi (BENJAMI ) 720m
1 Cesc Alcobas Crespi 2´47
2 Marcel Ribera del Rio 2´49
3 Alvaro Rios Lombardo 2´49
4 Jordi Badia Muntasell 2´57
5 Pau Solans Oms 3´00
6 Ton Jubany Muñoz 3´17
7 Oriol Twose Andres 3´20
Marc Gazquez Gabriel ret.
SUB.12 femeni (alevi ) 1375m
1 Laia Mata Anguita 6´21
2 Avril Antich Serrano 6´33
3 Mar Pujals Gonzalez 6´33
4 Tona Acacio Rojo 6´52
5 Ivet Migoya Otero 7´19
6 Maria  Marti Fernandez 7´52
7 Abril Ramirez España 8´09
SUB.12 masculi (alevi ) 1375m
1 Angel Navarro Gonzalez 5´28
2 Alias Ledoux Mbore 5´32
3 Marçal Riera Pastells 6´07
4 Nil Perez Gimenez 6´27
5 Elouan Lelievre Pino 6´32
6 Iker Romo Marti 6´36
7 Lluc Jubany Anglada 6´53
8 Arnau Alsina  Pujals 7´02
9 Didak Horstink Torres 7´17
10 Aniol Escrig Mayneris 7´42
11 Ivan Jimenez Sanchez 8´00
12 Biel Pons Miro 8´10
SUB.14 femeni (infantil) 2250m
1 Clara Diaz Barbancho 11´32
2 Judith Bourgeois Ramos 11´37
3 Bel Ametller Montsant 11´59
4 Carla Jimenez Sanchez 12´45
5 Sitina Oliveras Sanchez 13´17
6 Leia twose Andres 13´18
SUB.14 masculi (infantil ) 2250m
1 Ivan Martinez Jorquera 11´02
2 Pol Morist Martínez 11´13
3 Pol Gayet Fernandez 11´30
4 Arnau Alcobas Crespi 11´43
5 Valentino Ramos Pol.lo 12´29
Sergi Gazquez Gabriel ret.
SUB.16 femeni (cadet) 3500m
1 Mireia  Planesas Mir  18´04
2 Nuria Marchante Fernandez 19´50
3 Martina Ramos Bonet 21´22
4 Nuria Montes Martinez 23´04
5 Berta Twose Andres 25´32
6 Alma Yea Jambrina 25´32
SUB.16 masculi (cadet ) 3500m
1 Alain Culllell martinez 14´56
2 Roc Jubany Anglada 17´59
3 Eduard Jordan Roura 19´22
4 Ferran Alcázar Fontanet 19´22
5 Martí Casals Anglada 20´47
SUB.18 femeni (juvenil) 3500m
1 Tura Espada Español 19´40
2 Laura Garcia Estevan 20´54
3 Laia Natal Barri 21´24
4 Etna Vives Camps 21´32
5 Èlia Morist Martínez 21´32
6 Clàudia Molleví Fernández 23´49
7 Marta Marchante Fernandez 23´49
Claudia Jordan Roura ret.
SUB.18 masculi (juvenil ) 3500m
1 Claudi Gómez Altés 14´37
2 Bernat Pons Miró 14´47
3 Eloi Acacio Rojo 14´47
4 Pau Lopez Oller 15´34
5 Pol Casals Anglada 16´07
SUB-20 masculi(junior) 7050m
1 Marçal Lombarte Sanchez 42´24
2 Pol  Burkartd Freire 42´24
Master masculi 7050m
1 Santi  Trujillo Coll 33´21
2 Rafa Rios Palla 34´25
3 Benja Pons Navarro 37´34
4 Donato Pacheco Lopez *
5 Andreu  Gomez Cortada *
6 Ferran Capella *
Absolut masculi 7050  m
1 Victor Coris Cobos 29´36
2 Carles  Ametller 31´06
3 Carles  Lombarte Gasulla 33´09
Absolut femeni 4700  m
1 Louise Brown 19´39
2 susana Lombardo Orihuela 21´43
3 Maria Anguita  Benet 23´03