dimarts, 9 de juny de 2020

TORNEM ALS ENTRENAMENTS

Coincidint amb la fase nº 2 de la desescalada a partir del proper dimecres dia-10 tots els atletes federats tornarem a l´entrenament, amb totes les mesures de seguretat que ens han marcat les autoritats, i sempre amb cita previa, ja que aquests es faran a porta tancada.Per qualsevol dubte possar-se amb contacte amb la direcció del C.A.Sant Celoni.

dimecres, 25 de març de 2020

CONTINUA EL CONFINAMENT


#JOEMQUEDOACASA!




ES PRORROGA EL CONFINAMENT

S'ha prorrogat la situació d'estat d'alarma decretada per RD463/2020 el 13-3-2020 i amb això també es prorroga la situació de confinament domiciliari de tota la població, les restriccions a la mobilitat i la suspensió de qualsevol activitat esportiva o a l'aire lliure.

Totes les instal·lacions esportives municipals romanen tancades fins a nou avís.

Recordem la necessitat de seguir les indicacions de les autoritats sanitàries i quedar-se a casa complint estrictament el confinament, no feu trampes!.

Es poden seguir els esdeveniments pels mitjans de comunicació i fons oficials: 

Govern Espanya

Generalitat de Catalunya

Ajuntament de Sant Celoni

Comunicat FCA

dissabte, 14 de març de 2020




INFORMACIÓ COVID-19


Davant la situació sanitària actual i d'acord amb les recomanacions, instruccions i ordres de les autoritats competents queden anul·lades les activitats de l'escola d'atletisme a partir del divendres 13 de març i durant un mínim de 15 dies que es poden ampliar en funció de la evolució epidemiològica.

Així mateix recordem que les instal·lacions esportives municipals romandran tancades durant al menys 15 dies i fins a nou avís.

Recordem la necessitat de seguir les indicacions de la Generalitat de Catalunya o del Govern de l'Estat d'acord amb les seves competències.


Recomanem seguir els esdeveniments pels mitjans de comunicació i fons oficials: 

Govern Espanya

Generalitat de Catalunya

Ajuntament de Sant Celoni

Comunicat FCA

dilluns, 9 de març de 2020

Excel·lents resultats dels atletes del CA Sant Celoni

Aquest cap de setmana s'han disputat els Campionats de Catalunya Sub 14, Sub 16 i Sub 20, i el Campionat d'Espanya Sub 18, en pista coberta. Els resultats dels atletes participants per part del CA Sant Celoni només es poden qualificar de molt bons:


Campionat de Catalunya Sub 14    Sabadell 7-3-2020

60 m.ll.     Pol Gayet Fernandez            8"31

Alçada      Jan Jubany Anglada         1,54m     1er MEDALLA D'OR!
                  Pol Gayet Fernandez          1,41m     4r

4x200       P.Gayet-J.Jubany-I.Martínez-P.Morist       1'55"21   6ens


Campionat de Catalunya Sub 20    Sabadell  7-3-2020

Alçada      Marçal Lombarte Sanchez    1,73m     8è

60 m.ll      Aina Barri Paituví                 8"03      q
                                                                7"98      5a

200m.ll.    Aina Barri Paituví               26"34      Q
                                                              25"94      4a

Campionat d'Espanya Sub 18      Valencia    7 i 8-3-2020

60 m.ll      Claudia Mollevi Fernandez   8"01    Elim.
60 m.ll.     Pol Casals Anglada             7"16      q
                                                                7"14      Q
                                                                7"12      3er MEDALLA DE BRONZE



Alçada      Claudi Gómez Altés              1,84m     9è
                 Marcel Gual Alonso              1,79m   18è

Campionat de Catalunya Sub 16     Sabadell 8-3-2020

60 m.ll     David Coris Cobos                 7"65

600 m.ll   Alain Cullell Martínez            1'33"83

Triple      David Coris Cobos                 12,26m   
                Roc Jubany Anglada              12,09m   

1000 m    Mireia Planesas Mir               3'06"89    4a

60 m.t.     Núria Marchante Fernández   9"79     

dilluns, 2 de març de 2020

Molt bons resultats dels atletes del CA Sant Celoni

Aquest cap de setmana s'han disputat diverses competicions referides als Campionats de Catalunya en pista coberta per a diverses categories:

Prèvia Campionat Catalunya Sub 14 en pista coberta

El dissabte 29 de febrer va tenir lloc la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub 14, on van participar diversos atletes que es van classificar per a la jornada final en tres proves:

60 m.ll.     Pol Gayet          8"22     qualificat
Alçada      Jan Jubany        1'53m   qualificat
                 Pol Gayet          1'50m   qualificat
60 m.t.      Judith Burgeois 11"80

Resultats

Campionat Catalunya Sub 18 en pista coberta

El diumenge 1 de març es va disputar el Campionat de Catalunya Sub 18, amb un total de quatre medalles: 1 d'or, dues d'argent i 1 de bronze, així com una posició finalista.

60 m.ll.     Pol Casals             7"11      qualificat per a la final
                                               7"06      1r MEDALLA D'OR

200 m.ll.   Pol Casals           23"02    qualificat per a la final
                                             23"02    2n MEDALLA D'ARGENT

Alçada      Claudi Gomez     1'87m   2n MEDALLA D'ARGENT
                 Marcel Gual        1'84m   3r  MEDALLA DE BRONZE

60 m.ll     Elia Morist             8"49
                Claudia Molleví     7"99    qualificada per a la final
                                               8"03    8a

Resultats

Control en pista a l'aire lliure. Palafrugell 29-2-2020

En un control a l'aire lliure a Palafrugell i en unes condicions de vent molt fort que en ocasions passava dels 10m/seg van participar diversos atletes del CA Sant Celoni:

60 m.ll     David Coris            7"82  v = -2.8
                Martí Casals           8"67  v = -4.0

600 m.ll   Alain Cullell           1'38"11
                Mireia Planesas      1'46"31

800 m.ll.  Victor Coris            2'08"28

60 m.t.     Núria Marchante    10"54  v = -4.3

Llargada  David Coris              5'43m  v = + 8.3
                Martí Casals              xxx
                Núria Marchante      4'59m   v = + 3.8

Pes 4kg   Martí Casals             9'69m
                Roger Cruz              8'63m 

Pes          Marçal Cruz             8'31m 
Resultats


dimarts, 25 de febrer de 2020

Bons resultats dels atletes del CA Sant Celoni

Aquesta setmana atletes del CA Sant Celoni han participat a diverses competicions amb molt bons resultats:

Miting Internacional Catalunya en Pista Coberta       Sabadell 19-2-2020

La Claudia i l'Aina van participar a la prova de 60mll d'aquesta competició:

Aina Barri              8"07
Claudia Molleví     8"11

23è Cros de Canet de Mar       22-2-2020

L'Angel Navarro va assolir una molt bona 2a posició en la prova Sub 12 masculí d'aquest cros que tancava el circuit maresmenc de cros.

Control Sub 16 - Sub 18 en pista coberta             Sabadell 22-2-2020

60 m.ll.        Pol Casals            7"21
                    Claudi Gomez      7"57
                    Núria Marchante  8"68

200 m.ll.      Pol Casals            23"09

600 m.ll       Alain Cullell        1'33"00
                    Mireia Planesas    1'45"25

Llargada     Claudi Gomez       5'84m

400 m.ll.     Laura Garcia         1'08"15

60 m.t.        Núria Marchante   10"14

Control Absolut en pista coberta                       Sabadell 22-2-2020

1500 m.ll.   Victor Coris          4'20"65

60 m.ll.       Claudi Molleví      8"05
                                                  7"97
                   Aina Barri              8"06

400 m.ll     Etna Vives              1'07"60

Llargada    Claudia Molleví      4,93m

Control Sub 10-12-14                                        L'Hospitalet   22-2-2020

60 m.t.      Pol Morist                13"0-

Triple        Pol Morist                8,09m
                  Clara Diaz               7,56m

60 m.ll      Clara Diaz                 9"4-
                 Sitina Oliveras         10"5-

1000mll    Martina Guri            4'00"9-

Disc          Martina Guri            14,80m

Campionat d'Espanya de llançaments master d'hivern        Zuera     23-2-2020

Martell                   Marçal Cruz            41,36m     2n

Martell pessant      Marçal Cruz            12,45m      1r

Campionat de Catalunya Master en pista coberta                Sabadell     23-2-2020

1500mll                Francesc Fauria        4'57"88       

3000mll                Xavier Diaz              10'11"12     

Alçada                  Andreu Gomez         1,42m          1r

dimarts, 18 de febrer de 2020

Resultats de les competicions del cap de setmana del 15 i 16 de febrer

Molt bons resultats a les competicions del cap de setmana del 15 i 16 de febrer!

FOTOS:
Jordi
Núria
Jaume

Campionat de Catalunya de 4x200 Sub14 en Pista Coberta

4x200m MASC. PC. 1:55.24
Pol Gayet Fernandez
Jan Jubany Anglada
Pol Morist Martinez
Ivan Martinez Jorquera

4x200m FEM. PC. 2:11.59
Judith Bourgeois Ramos
Clara Diaz Barbancho
Bel Ametller Montsant
Leia Twose Andres

Campionat de Catalunya de 4x400 Sub18 en Pista Coberta

4x400m MAS. PC 3:36.19 q SF - 3:38.11 Final 4rt
Pol Casals Anglada
Claudi Gomez Altes
Marcel Gual Alonso
Bernat Pons Miro

4x400m FEM. PC 4:32.40
Laura Garcia Esteban
Claudia Jordan Roura
Marta Marchante Fernandez
Etna Vives Camps

Campionat de Catalunya de 4x300 Sub16 en Pista Coberta
4x300 MAS PC 2:45.49
David Coris Cobos
Alain Cullell Martinez
Roc Jubany Anglada
Jan Vela Riera

4x300 FEM PC 3:09.19
Nuria Marchante Fernandez
Nuria Montes Martinez
Mireia Planesas Mir
Martina Ramos Bonet

Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta

60m SUB12 MASC. PC
Alias Ledoux Mbore. 9.18

60m SUB14 MASC. PC
Ivan Martinez Jorquera. 8.15
Pol Gayet Fernandez. 8.31

600m SUB12 MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 1:56.17
Alias Ledoux Mbore. 1:58.16

Altura SUB12 MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 1.27

Altura SUB14 MASC. PC
Pol Gayet Fernandez. 1.50
Jan Jubany Anglada. 1.44

Peso (2kg) SUB12 MASC. PC
Lluc Jubany Anglada. 6.94

60m SUB10 FEM. PC
Fiona Gayet Fernandez 9.89 2a

1.000m SUB12 FEM. PC
Laia Mata Anguita. 3:43.25

Control Sub 16 i Sub18 en pista coberta

Alçada SUB18 MASC. PC
Claudi Gomez Altes. 1.87
Marcel Gual Alonso. 1.78

Triple Salt SUB16 MASC. PC
Roc Jubany Anglada. 11.62

1.000m SUB16 FEM. PC
Mireia Planesas Mir. 3:16.56

dimarts, 11 de febrer de 2020

Cap de setmana del 8 i 9 de febrer de 2020

Adjuntem els resultats de les competicions del cap de setmana del 8 i 9 de febrer


Campionat de Catalunya Sub16 de Proves Combinades en Pista Coberta

David Coris Cobos. 2. 699 - 7.75/5.32/8.13/1.60/11.79/3:14.64
RESULTATS

44è Campionat de Catalunya Absolut en Pista Coberta (-3.000 m.ll.)
Claudia Mollevi Fernandez    8.10
 Aina Barri Paituvi   8.08
RESULTATS

3r Campionat de Catalunya de Llançaments d'Hivern - MÀSTER
Disc Vet. MAS. 45-49
Marçal Cruz Marti   33.14 (plata)
Javelina Vet. MAS. 45-49
Marçal Cruz Marti  28.97 (4rt)
Martell Vet. MAS. 45-49
Marçal Cruz Marti  40.78 (or) 
Martell Pesat Vet. MAS. AL 45-49
Marçal Cruz Marti  12.43 (or)
RESULTATS

10è Trofeu Sabadell d'atletisme en Pista Coberta- 7è Memorial Natàlia Amiel
60m vallas SUB12 (0,50) MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 11.46
Altura SUB12 MASC. PC
Angel Navarro Gonzalez. 1.25
Longitud SUB14 MASC. PC
Pol Gayet Fernandez. 4.39
Pol Morist Martinez. 3.69
60m SUB12 FEM. PC
Laia Mata Anguita. 9.72
1.000m SUB12 FEM. PC
Laia Mata Anguita. 3:52.27
60m vallas SUB14 (0,762) FEM. PC
Judith Bourgeois Ramos. 11.70
RESULTATS

2020 CROSS MATARO
SUB16 F
23 / PLANESAS MIR, MIREIA  / 0:11.10
SUB16 M
16 / CULLELL MARTINEZ, ALAIN / 0:15:30
SUB18 M 
53 / ACACIO ROJO, / 0:20:25 
SUB12 F
69 /MATA ANGUITA, LAIA / 0:07:20
120 / MIGOYA OTERO, IVET CL 92284 CA Sant Celoni 0:08:00
141 / RAMIREZ ESPAÑA, ABRIL CL 85493 CA Sant Celoni 0:08:22
SUB12 M
9 / NAVARRO GONZALEZ, ANGEL / 0:06:05
55 / RIERA PASTELLS, MARÇAL / 0:06:39
123 / LELIEVRE PINO, ELOUAN / 0:07:22
149 / ROMO MARTI, IKER CL 96789 CA Sant Celoni 0:07:49
168 / MONTSANT RIBATALLADA, ROC CL 1041 CA Sant Celoni 0:08:14
RESULTATS

dimecres, 5 de febrer de 2020

Cap de setmana de l'1 i 2 de febrer de 2020

Aquest cap de setmana  atletes del CA Sant Celoni han participat a les següents competicions:

Control Sub 20-18 en pista coberta. Sabadell

60m MASC. PC

Angel Crespo Lopez 7.61
Claudi Gomez Altes    7.51
Pau Lopez Oller 8.19
Jofre Manso Arder 8.31

400m MASC. PC

Pau Lopez Oller 59.54
Jofre Manso Arder 1:01.08

1.500m MASC. PC

Bernat Pons Miro 4:42.12

Pes (5kg) MASC. PC

 Claudi Gómez Altes 10.30

60m FEM. PC

Aina Barri Paituvi 8.16
Etna Vives Camps 8.66

Resultats

Control Absolut en pista coberta (7a Jornada)

60m MASC. PC

Pol Casals Anglada. 7.29

Alçada MASC. PC

Claudi Gomez Altes. 1.82

60m FEM. PC

Claudia Mollevi Fernandez. 8.06(sf) - 8.01 (final)
Aina Barri Paituvi. 8.13
Etna Vives Camps. 8.60

200m FEM. PC

Aina Barri Paituvi. 26.68
Etna Vives Camps. 28.68

Llargada SUB18 FEM. PC

Claudia Mollevi Fernandez 5.05

Resultats

Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (7è Memorial Natàlia Amiel)

Fotos Nuria
Fotos Diana

400m SUB10 MASC. PC

Ton Jubany Muñoz. 1:42.58
Alvaro Rios Lombardo. 1:33.35
Marcel Ribera Del Rio. 1:35.21
Jordi Badia Muntasell. 1:31.41
Cesc Alcobas Crespi. 1.33.09
Oriol Twose Andrs. 1:46.94
Pol Rubio Del Moral. 1:48.45

600m SUB12 MASC. PC

Angel Navarro Gonzalez. 2:00.39
Marçal Riera Pastells. 2:17.73
Alias Ledoux Mbore. 1:58.37

600m SUB14 MASC. PC

Arnau Alcobas Crespi. 2:04.12

Altura SUB14 MASC. PC

Pol Gayet Fernandez. 1.51
Jan Jubany Anglad. 1.45
Pol Morist Martinez. 1.20

Longitud SUB12 MASC. PC

Arnau Alsina Pujals. 3.00

Longitud SUB10 MASC. PC

Jordi Badia Muntasell. 2.48
Ton Jubany Muñoz. 2.36
Cesc Alcobas Crespi. 2.35
Marcel Ribera Del Rio. 2.24
Alvaro Rios Lombardo. 2.13
Oriol Twose Andres. 2.02
Pol Rubio Del Moral. 2.02

Peso (2kg) SUB12 MASC. PC

Lluc Jubany Anglada. 6.03

4x200m SUB12 MASC. PC

Alias Ledoux Mbore
Marçal Riera Pastells
Angel Navarro Gonzalez
Lluc Jubany Anglada
2:17.32

4x200m SUB10 MASC. PC

Ton Jubany Muñoz
Oriol Twose Andres
Pol Rubio Del Moral
Mario Sanchez Aparicio
3:05.91

Cesc Alcobas Crespi
Jordi Badia Muntasell
Marcel Ribera Del Rio
Alvaro Rios Lombardo
2:46.85

400m SUB10 FEM. PC

Laia Domenech Juanhuix. 1:36.18
Martina Pascual Costa. 1:30.18
Fiona Gayet Fernandez 1:21.57

600m SUB12 FEM. PC

Laia Mata Anguita. 2:03.94
Avril Antich Serrano. 2:27.89
Ivet Migoya Otero. 2:31.31

600m SUB14 FEM. PC

Clara Diaz Barbancho. 2:08.71

4x200m SUB12 FEM. PC

Laia Mata Anguita
Avril Antich Serrano
Mar Pujals Gonzalez
Marta Egea Garcia
2:29.37

4x200m SUB10 FEM. PC

Fiona Gayet Fernandez

Resultats

4r Cros de Pineda de Mar

Resultats

34a Mitja Marató de Granollers

 Resultats

46e CROSS LOCAL

El passat dia 26 de Gener es va cel.lebrar el 46e Cross local,prova reservada a atletes locals,socis i simpatitzats.  Amb una gran participacio d'atletes del C. Atletisme  Sant Celoni,  aprofitant  l'esdeveniment per fer presentacio dels atletes per la temporada 2020. El campio absolut en categoria masculina va estar el Victor Coris i en categoria femenina la Louise Brown.

fotos

Núria Morist
Diana Tubau


RESULTATS 46e CROSS LOCAL
SANT CELONI  26.01.2020
SUB.8 masculi (PREBENJAMI ) 480m
1 Iñigo Orgaz  Romo 1´49
2 Pau Giro Guijarro 1´53
3 Josep  Badia Muntasell 1´56
4 Pol Codina Medina 2´01
5 Sergi Trujillo Pastells 2´06
6 Bernat Fradera Grau 2´09
7 Adria Marti Pons 2´09
8 Marti Pages Sicart 2´13
9 ibai Romo Pla 2´32
SUB.10 femeni (BENJAMI ) 720m
1 Martina Pascual Costa 2´47
2 Fiona Gayet Fernandez 2´49
3 Anna Rios Lombardo 2´54
4 Laira Jovellar Hidalgo 2´55
5 Laia Domenech Juanhuix 3´06
6 Arlet Teres Labrid 3´16
7 Iria Romo Pla 3´22
SUB.10 masculi (BENJAMI ) 720m
1 Cesc Alcobas Crespi 2´47
2 Marcel Ribera del Rio 2´49
3 Alvaro Rios Lombardo 2´49
4 Jordi Badia Muntasell 2´57
5 Pau Solans Oms 3´00
6 Ton Jubany Muñoz 3´17
7 Oriol Twose Andres 3´20
Marc Gazquez Gabriel ret.
SUB.12 femeni (alevi ) 1375m
1 Laia Mata Anguita 6´21
2 Avril Antich Serrano 6´33
3 Mar Pujals Gonzalez 6´33
4 Tona Acacio Rojo 6´52
5 Ivet Migoya Otero 7´19
6 Maria  Marti Fernandez 7´52
7 Abril Ramirez España 8´09
SUB.12 masculi (alevi ) 1375m
1 Angel Navarro Gonzalez 5´28
2 Alias Ledoux Mbore 5´32
3 Marçal Riera Pastells 6´07
4 Nil Perez Gimenez 6´27
5 Elouan Lelievre Pino 6´32
6 Iker Romo Marti 6´36
7 Lluc Jubany Anglada 6´53
8 Arnau Alsina  Pujals 7´02
9 Didak Horstink Torres 7´17
10 Aniol Escrig Mayneris 7´42
11 Ivan Jimenez Sanchez 8´00
12 Biel Pons Miro 8´10
SUB.14 femeni (infantil) 2250m
1 Clara Diaz Barbancho 11´32
2 Judith Bourgeois Ramos 11´37
3 Bel Ametller Montsant 11´59
4 Carla Jimenez Sanchez 12´45
5 Sitina Oliveras Sanchez 13´17
6 Leia twose Andres 13´18
SUB.14 masculi (infantil ) 2250m
1 Ivan Martinez Jorquera 11´02
2 Pol Morist Martínez 11´13
3 Pol Gayet Fernandez 11´30
4 Arnau Alcobas Crespi 11´43
5 Valentino Ramos Pol.lo 12´29
Sergi Gazquez Gabriel ret.
SUB.16 femeni (cadet) 3500m
1 Mireia  Planesas Mir  18´04
2 Nuria Marchante Fernandez 19´50
3 Martina Ramos Bonet 21´22
4 Nuria Montes Martinez 23´04
5 Berta Twose Andres 25´32
6 Alma Yea Jambrina 25´32
SUB.16 masculi (cadet ) 3500m
1 Alain Culllell martinez 14´56
2 Roc Jubany Anglada 17´59
3 Eduard Jordan Roura 19´22
4 Ferran Alcázar Fontanet 19´22
5 Martí Casals Anglada 20´47
SUB.18 femeni (juvenil) 3500m
1 Tura Espada Español 19´40
2 Laura Garcia Estevan 20´54
3 Laia Natal Barri 21´24
4 Etna Vives Camps 21´32
5 Èlia Morist Martínez 21´32
6 Clàudia Molleví Fernández 23´49
7 Marta Marchante Fernandez 23´49
Claudia Jordan Roura ret.
SUB.18 masculi (juvenil ) 3500m
1 Claudi Gómez Altés 14´37
2 Bernat Pons Miró 14´47
3 Eloi Acacio Rojo 14´47
4 Pau Lopez Oller 15´34
5 Pol Casals Anglada 16´07
SUB-20 masculi(junior) 7050m
1 Marçal Lombarte Sanchez 42´24
2 Pol  Burkartd Freire 42´24
Master masculi 7050m
1 Santi  Trujillo Coll 33´21
2 Rafa Rios Palla 34´25
3 Benja Pons Navarro 37´34
4 Donato Pacheco Lopez *
5 Andreu  Gomez Cortada *
6 Ferran Capella *
Absolut masculi 7050  m
1 Victor Coris Cobos 29´36
2 Carles  Ametller 31´06
3 Carles  Lombarte Gasulla 33´09
Absolut femeni 4700  m
1 Louise Brown 19´39
2 susana Lombardo Orihuela 21´43
3 Maria Anguita  Benet 23´03

dilluns, 20 de gener de 2020

Cap de setmana del 17 al 19 de gener

Aquest cap de setmana els atletes del CA Sant Celoni han participat a diverses competicions o controls organitzats per tot el territori:

5a Jornada de control absolut en pista coberta.  Sabadell 17-1-2020

60 m.ll.       Claudia Molleví      8"06
                   Aina Barri                8"09
                   Elia Morist              8"52
                   Etna Vives               8"64

200 m.ll.     Aina Barri              26"80
                   Claudia Molleví     27"81
                   Elia Morist             29"67
                   Etna Vives              28"65

3a Jornada de Control Sub 20-18 en pista coberta.   Sabadell 18-1-2020

800 m.ll.      Victor Coris          2'04"37
Alçada         Marcel Gual         1,74m
                    Marçal Lombarte  1,74m
Llargada      Angel Crespo        4,71m
                    Claudi Gomez       6,08m

Control de promoció del Baix Llobregat.    Gavà   18-1-2020

  300 m.ll.    Alain Cullell            42"1-

Trofeu Sabadell - Memòrial Natalia Amiel.     Sabadell  19-1-2020

Alçada         Pol Gayet                 1,57m
                    Jan Jubany                1,45m
                    Pol Morist                 1,20m
Llargada      Lluc Jubany              3,13m



Fotos:  Núria M.

Criterium de Llançaments d'Hivern. Serrahima   19-1-2020

Martell            Marçal Cruz              41,94m
Martell  4kg    Irene Garcia              27,46m
Javalina 500g  Mar Iglesias              28,21m
                        Berta Rodríguez        27,71m
                        Marta Marchante       14,61m

6a Jornada de control absolut en pista coberta.  Sabadell 19-1-2020

Llargada      Claudia Molleví              4,86m

46è Cros Local Vila de Sant Celoni 26-1-2020

Aquest diumenge 26 de gener de 2020, a partir de les 10:30, es celebrarà la 46a edició del Cros Vila de Sant Celoni a les pistes d'atletisme de Sant Celoni.

HORARI I ORDRE DE LES PROVES

HORA         CATEGORIAANYSVOLTESDISTANCIA
10:30INFANTIL MASC.FEM07-082A2150 M
10:45ALEVI MASC.FEM09-101B+1A1375 M
11:00BENJAMI MASC.FEM11-123B  720 M
11:10PREBENJAMI MASC I FEM13-142B  480 M
11:20CADET MASC.FEM05-061B+3A3575 M
JUVENIL MASC-FEM03-04
11:50OPEN FEMENI02 I ANT.4A4500 M
JR-S-VET
TASTET DE CROS SOCIS I COLABORADORS1A1125 M
OPEN MASCULI02 I ANT6A6750 M
JR-S-VET
TASTET DE CROS SOCIS I COLABORADORS1A1125M
13.00            LLIURAMENT DE TROFEUS


Reglament

1. El Club d´Atletisme  Sant Celoni, amb la col.laboracio de l´Ajuntament de Sant Celoni organitza el 46è Cors local Vila de Sant Celoni que se celebrarà el proper dia 26 de gener de 2020, a la Pista Municipal d'Atletisme de Sant Celoni.

2. Els horaris i distàncies s'especifiquen a part. El plànol del circuit es facilitarà al mateix estadi.

3. Tots els participants hauran de tenir la seva corresponent llicència federativa tramitada per per a la temporada en curs. A les categories en edat escolar, prebenjamí, benjamí, aleví, infantil i cadet, la llicència vàlida serà la de Federació Catalana d'Atletisme o la del Consell Català de l'Esport expedida pel Consell Esportiu corresponent. El Club Atletisme Sant Celoni es reseva el dret de convidar a qui cregui oportú.

4. Les inscripcions podran fer-se fins a 1h abans del començament de les curses a la secretaria de l'estadi.

5. Cada participant només tindrà dret a participar en una sola cursa, el fet de fer-ho en dues serà penalitzat amb la desqualificació en ambdues curses.

6. A totes les curses hi haurà una sola classificació per ordre d'arribada. En les curses en que hi participin diferents categories la classificació es farà d'acord amb l'edat i sexe dels participants i segons la normativa de la Federació Catalana d'Atletisme.

7. Tindran premis els 3 primers classificats de cada prova, de les categories següents: prebenjamí, benjamí, aleví, infantil, cadet, juvenil, junior, absolut i veterans (a partir de 35 anys), tant masculí com femení. Els tres primers classificats a la carrera open, independentment de la categoria seran considerats: campió, sotscampió i tercer classificat absolut. La resta es classificaran per categories.

8. Les reclamacions seran presentades per escrit al Jutge-Arbitre dins els 30 minuts posteriors a la publicació dels resultats, acompanyant-se d'un dipòsit de 50 euros que serà retornat si s'estima la reclamació.

9. El Club d'Atletisme Sant Celoni declina tota responsabilitat sobre els danys físics i morals que puguin patir o causar els participants i espectadors abans, durant o després de la competició.

10. Tot allò no previst en reglament serà resolt d'acord amb les normes de l'IAAF i a decisió del Jutge-Arbitre en el lloc de la competició.

11. El sol fet d'inscriure's en el cros suposa l'acceptació d'aquest reglament.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA DE GUANYADORS

MASCULÍ

1975JOAQUIMRIERAC.A.SANT CELONI
1976RAFAELCOBOSC.A.SANT CELONI
1977JOAQUIMCOLOMINASC.A.SANT CELONI
1978RAFAELCOBOSC.A.SANT CELONI
1979RAFAELCOBOSC.A.SANT CELONI
1980JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1981JOAQUIMCOLOMINASC.A.SANT CELONI
1982JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1983JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1984RAFAELCOBOSC.A.SANT CELONI
1985JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1986JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1987JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1988JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1989JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1990JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1991JOSEP MªTURAC.A.SANT CELONI
1992MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
1993MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
1994MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
1995MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
1996XAVIERLOBOC.A.SANT CELONI
1997MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
1998MICHAELROMERC.A.SANT CELONI
1999MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
2000MIQUEL A.LOMBARTEC.A.SANT CELONI
2001CARLESLORENTEC.A.SANT CELONI
2002MANELCRUZC.A.SANT CELONI
2003ROGERCALBETC.A.SANT CELONI
2004MANELCRUZC.A.SANT CELONI
2005CARLESLORENTEC.A.SANT CELONI
2006MANELCRUZC.A.SANT CELONI
2007ELIAS RESINAC.A.CANOVELLES
2008MANELCRUZC.A.SANT CELONI
2009MANEL CRUZC.A.SANT CELONI
2010RAMONSENAR C.A.SANT CELONI
2011RAMONSENAR C.A.SANT CELONI
2012RAMONSENAR C.A.SANT CELONI
2013RAMONSENAR C.A.SANT CELONI
2014CARLESLOMBARTEC.A.SANT CELONI
2015RAMONSENAR C.A.SANT CELONI
2016SALVADORTORTC.A.SANT CELONI
2017XAVIERDIAZC.A.SANT CELONI
2018ALEXARELLANOC.A.BAIX MONTSENY
2019    XAVIER        DIAZ               C.A.SANT CELONI

FEMENÍ

1982ANTONIAGÀLVEZ
1984ANGELSORTEGAC.A.SANT CELONI
1988HELENALUENGOC.A.SANT CELONI
2004VERONICA JUANOLAC.A.CANOVELLAS
2005MARIAVILAROC.A.CANOVELLAS
2006YOLANDAARGANDAINDEPENDENT
2008ANNA ALVAREZC.A.SANT CELONI
2009ANNA ALVAREZC.A.SANT CELONI
2010LOUISEBROWNC.A.SANT CELONI
2011ANNA ALVAREZC.A.SANT CELONI
2012PAQUILOMBARDOC.A.SANT CELONI
2013PAULA I.SALGADOC.A.SANT CELONI
2014SUSANALOMBARDOC.A.SANT CELONI
2015LOUISEBROWNC.A.SANT CELONI
2016LOUISEBROWNC.A.SANT CELONI
2017PAULA I.SALGADOC.A.SANT CELONI
2018LOUISEBROWNC.A.SANT CELONI
2019    LOUISE        BROWN           C.A.SANT CELONI